baner 01

O wpływie słów kilka

 Mam pływ na to, co robię, na to co mówię, czego nie robię, na to co myślę, jak się zachowuję, jak działam…- w skrócie- NA SIEBIE (to, jak wpływam na siebie, jak biorę odpowiedzialność za to, jaka/ki jestem może pośrednio wpływać na związek, relacje z innymi ludźmi, w których jestem). Nie mam wpływu na innych, oni są niezależni ode mnie, mam wpływ na to, co i jak robię. Ja zależę od siebie! Ja na siebie wpływam. 

Rewolucyjne? Znajome? Bez sensu? Zapraszam Cię do lektury! 

Czytaj więcej: O wpływie słów kilka

„Ludzie, raz się żyje. Mówcie o swoich uczuciach.”

„Ludzie, raz się żyje. Mówcie o swoich uczuciach.”

Tak brzmi napis na murze/ścianie, który krążąc w odmętach Internetu zmotywował mnie do tego wpisu. Niby proste a jednak… No tak- mówić o sobie? O swoich uczuciach? Po co? Czy to ważne? Wiele pytań podważających sens mówienia o swoich uczuciach może się pojawić i wiele wątpliwości z tym związanych. I paradoksalnie różne uczucia mogą towarzyszyć mówieniu o swoich uczuciach: strach, lęk, obawa, złość, niepokój, niepewność…

Czytaj więcej: „Ludzie, raz się żyje. Mówcie o swoich uczuciach.”

W trosce o siebie

Co by było gdybyś sam/a powiedział/a do siebie: „Wiesz, martwię się o Ciebie, boje się, że wybierasz dla siebie opcję, która przyniesie Ci bolesne konsekwencje”. 

Czytaj więcej: W trosce o siebie

Ja= Mój Wewnętrzny Dom

Gdybyś miał pomyśleć o poznaniu siebie jak o poznaniu domu... Ty=Twój Wewnętrzny Dom…

Czytaj więcej: Ja= Mój Wewnętrzny Dom

Fala nas ciągle unosi

Chcę się podzielić z Tobą moją małą refleksją powakacyjną, pozornie dotyczącą pływania, ale jakże dotycząca również życia! Pływając w morzu próbowałam walczyć z nadchodząca falą (z lęku przed zalaniem wodą, z wielkiej chęci utrzymana się na powierzchni oraz kontroli tego, co jest, czyli fali (sic !) a także tego, co ma nadejść…). 

Czytaj więcej: Fala nas ciągle unosi

O byciu dobrym dla siebie. Do poczytania, do refleksji, do poczucia...

Bądź dla siebie dobra/dobry. A co to znaczy? Dziś zatrzymałam się nad tym pytaniem. Czasem spotykam się z reakcją na to, że jeśli czegoś nie chcę zrobić (słuchając siebie), co łączy się z rezygnacją z określonych rzeczy, spotkań, sytuacji, ktoś zadaje mi pytanie:"Ale jak ty możesz to komuś zrobić?","Jak możesz: odmówić, zmienić plan, nie chcieć czegoś?""Jak możesz IM to zrobić?"

Czytaj więcej: O byciu dobrym dla siebie. Do poczytania, do refleksji, do poczucia...

Kontakt

Olga Tokarska-Bąk
    tel: 798-447-118
    email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Adres:
     Gabinet Psychoterapii Gestalt
     ul. Różana 7/1
     30-305 Kraków

Aktualności

Wszystkie prawa zastrzeżone Gabinet Psychoterapii Gestalt Olga Tokarska-Bąk